Slide background

#

Hizmetler / Protez Tırnak

Protez Tırnak

Protez Tırnak

Kolayca kırılabilen tırnaklara sahip olanlar, sürekli ellerinin bakımlı görünmesini isteyenler, hatta tırnak yeme alışkanlığı olanlar için hem estetik hem de sağlık açısından tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıkan protez tırnak, deforme olan, sürekli yenilenmesi gereken oje sorununu ortadan kaldırır. Son ana kadar tırnaklarınızın ilk günkü gibi bakımlı görünmesini sağlar.

İstenilen boyutta ve şekilde yapılabildiği için çok uzun ve abartılı tırnaklara sahip olabileceğinizi düşünmemelisiniz. Protez tırnaklar uygulamaya bağlı olarak doğal tırnaklardan ayırt edilemeyecek kadar olabilirler. İsteğe göre de daha uzun boylarda sınır tanımayan ebat ve tasarımlarla hayallerinize karşılık verebilir. Doğal tırnağa nazaran dört kat daha serttir ve kırılması zordur. Bu da bir tercih sebebidir. Profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen hazırlık, uygulama veya çıkartma aşamaları tırnağa zarar vermez.

Protez tırnak, 3 farklı seçenekle yapılabilir:

Jel tırnak, en çok tercih edilen seçenektir. Tırnağın uç kısmına protez tırnak takılır ve protez tırnak ile doğal tırnağınız arasındaki boşluk jel ile doldurulur. Özel aletler ile bu jelin üst kısmı inceltilir ve özel makinelerde sertleştirilir.

Akrilik tırnak; pembe toz pudranın sıvı ile karıştırılarak tırnak üzerine uygulanması ve fırçalar ile istediğiniz boy ve şekle getirilmesi ile elde edilir. Özel makinesi sayesinde bu pembe pudra ışık altında sertleştirilir.

Dipping tırnak; özel üretilmiş takma tırnakların tırnağa yapıştırılarak akrilik toz pudranın tırnağın üzerine uygulanması ile elde edilir. Ancak bu ülkemizde çok fazla kullanılan bir seçenek değildir.

Protez tırnak, her türlü el ve tırnak yapısındaki kişilere uygulanabiliyor. Ancak tırnağınızda mantar enfeksiyonu varsa protez tırnaktan önce tedavinizi tamamlamış olmanız gerekiyor. Aksi halde protez tırnağın uygulaması tırnağınızda kalıcı sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Protez tırnağınızı ojesiz, sade bir şekilde kullanabileceğiniz gibi protez tırnaktan sonra kalıcı oje veya nail art tercihinde de bulunabilirsiniz.

NEDEN PROTEZ TIRNAK?

  • Yumuşama, çatlama, kırılma ve yıpranmaları gizler.
  • Sürekli kullanılan temizlik ürünleri doğal yapıyı bozmaz.
  • Emekten, zamandan ve paradan tasarruf sağlar.
  • Düzgün olmayan ve şekilsiz uzayan tırnaklara daha şık görünüm kazandırır.
  • Tırnak yeme sorununa kesin çözüm sunar.

TIRNAK YEME ALIŞKANLIĞINIZA SON VERİN!

Onikofaji olarak tanımlanan tırnak yeme hastalığı, parmak, tırnak ve tırnak etrafındaki dokunun hasarlanmasına dolayısıyla zaman içinde şekil bozukluğuna yol açabilir. Tırnak ve çevresindeki dokunun kötü görünmesi, kişinin kendisini kötü hissetmesine, kaygılanmasına, öz güveninin azalmasına neden olarak sosyal hayatını olumsuz anlamda etkileyebilir. Uzun dönemde tırnak yatakları zarar görerek tırnak düşebilir. Tırnak yiyen kişinin tırnaklarını yutması durumunda, mide enfeksiyonu gibi rahatsızlıklar görülebilir. Tırnakların sürekli olarak ağız ile temasına bağlı olarak pek çok enfeksiyon hastalığı oluşabilir. Çene ekleminde ve diş yapısında bozulmalar olabilir. Maloklüzyon olarak bilinen çenenin normal şekilde kapanmaması gibi durumlar gelişebilir. Bu tür sağlık sorunlarının önüne geçmek için protez tırnağı tercih edebilirsiniz. Tırnak yeme alışkanlığınızdan kurtularak tırnak yeme hastalığının sebebiyet vereceği diğer hastalıklardan kurtulabileceğiniz gibi doğal tırnaklarınızın da tırnak yeme riskiniz olmadan düzenli şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Kısa sürede iyi sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir.

Kusursuz tırnaklar hayal değil…


Etiketler:

Hizmetler

Bu kategori ile ilgili daha fazla seçenek görmek için lütfen Hizmetler sayfamızı ziyaret ediniz.

Scroll to Top